Novinky

Přihlášky na certifikát

Portál k přihlašování na letošní zkoušku CNaVT (proběhne v době od 1. do 15.5.) je otevřen, a to na webu cnavt.org v rubrice „inschrijven“. Externí kandidáti platí 50,- euro, kvůli platbě nebo pro info se obracejte na naši kancelář.

Museum moderního realismu MORE v nizozemském Gorsselu otevřelo 6. února jedinečnou výstavu meziválečného realistického výtvarného uzmění v Českoslovernsku. Bylo nám ctí překládat rozsáhlý katalog této výstavy. Výstava je otevřena do 8. května a rozhodně stojí za vidění.

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Kluun v češtině

V českém překladu právě vychází román DJ bestsellerového nizozemského autora Kluuna.

Odlehčené povídání o vlámských a nizozemských podobnostech a odlišnostech na palubě Avoid Floating Gallery v Praze, 15. července 2021 od 19.30. 

Úvod » Články » Novinky » Vlámský spisovatel Dimitri Verhulst v Rádiu Česko

Dimitri Verhulst v Rádiu Česko

26.09.2011
Vlámský spisovatel Dimitri Verhulst v Rádiu Česko

Pobuřující vlámská kniha popisuje historii lidstva

Úprdelný dny na úprdelný planetě, to je velmi výrazná, netypická kniha, kterou se českému čtenáři představuje nizozemská nebo přesněji vlámská literatura. Dopředu je asi na místě varovat ty, pro které jsou vulgarismy nepřijatelné: toto není čtení pro vás.

Za knihu Úprdelný dny na úprdelný planetě dostal Vlám Dimitri Verhulst v roce 2009 prestižní cenu nizozemských knihkupců Libris. A taky jí pobouřil konzervativní protestantské kruhy. 


Více si poslechněte zde: http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/kultura/_zprava/poburujici-vlamska-kniha-popisuje-historii-lidstva--952715

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací