Novinky

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Kluun v češtině

V českém překladu právě vychází román DJ bestsellerového nizozemského autora Kluuna.

Odlehčené povídání o vlámských a nizozemských podobnostech a odlišnostech na palubě Avoid Floating Gallery v Praze, 15. července 2021 od 19.30. 

Ptačí domek

Právě vychází již druhá kniha nizozemské spisovatelky Evy Meijerové v českém překladu. Ptačí domek představuje zdařilou románovou biografii osobité a svéhlavé amatérské bioložky, která nikdy nedosáhla uznání, které jí patřilo.

Právě vychází český překlad vlámského románu a světového bestselleru Válka a terpentýn od Stefana Hertmanse. Román o první světové válce z perspektivy řadového vlámského vojáka již byl přeložen do 26 jazyků a nyní konečně i do češtiny.

Úvod » Články » Novinky » Večer s (ne)nizozemskou poezií

Večer s (ne)nizozemskou poezií

13.01.2016

Hledání domova

26. ledna 2016 od 19.30

Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha 7


Dva nizozemští básníci nenizozemského původu, Jana Beranová (původem Češka) a Mustafa Stitou (původem Maročan) patří v současnosti k předním představitelům nizozemské poezie, přestože nebo snad právě proto, že mají kořeny jinde. Jejich poezie se vymyká zpěvností, neotřelostí metafor, melodičností veršů. Ačkoli se oba cítí být Nizozemci, ve své tvorbě se často vydávají na cestu hledání identity.


Básníky představí překladatelky Jana Pellarová a Veronika ter Harmsel Havlíková.
Ukázky čte Jiří Adámek.

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací