Novinky

Přihlášky na certifikát

Portál k přihlašování na letošní zkoušku CNaVT (proběhne v době od 1. do 15.5.) je otevřen, a to na webu cnavt.org v rubrice „inschrijven“. Externí kandidáti platí 50,- euro, kvůli platbě nebo pro info se obracejte na naši kancelář.

Museum moderního realismu MORE v nizozemském Gorsselu otevřelo 6. února jedinečnou výstavu meziválečného realistického výtvarného uzmění v Českoslovernsku. Bylo nám ctí překládat rozsáhlý katalog této výstavy. Výstava je otevřena do 8. května a rozhodně stojí za vidění.

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Kluun v češtině

V českém překladu právě vychází román DJ bestsellerového nizozemského autora Kluuna.

Odlehčené povídání o vlámských a nizozemských podobnostech a odlišnostech na palubě Avoid Floating Gallery v Praze, 15. července 2021 od 19.30. 

Úvod » Články » Novinky » Jaap Robben v Praze

Jaap Robben v Praze

14.03.2018
Jaap Robben v Praze

Prezentace bude dvojjazyčná, nizozemsko-česká. 

JAAP ROBBEN (*1984) debutoval jako romanopisec v roce 2014 románem Birk. Předtím se proslavil jako básník a spolu s ilustrátorem Benjaminem Leroyem publikoval knihy pro děti a mládež Cucavé bonbony, Nezaložíme si les? a Když někdo najde mé kostičky. V roce 2016 vyšla básnická sbírka V noci mizí svět. Robbenovo dílo je přeloženo do deseti jazyků. Birk byl oceněn cenou nizozemských knihkupců za rok 2014, čtenářskou cenou Dioraphte Literatour Publiekprijs za rok 2015 a cenou ANV pro debutanty. Připravuje se filmové zpracování románu a nakladatelství Vyšehrad vydává román v českém překladu Veroniky ter Harmsel Havlíkové.

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací