Novinky

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Kluun v češtině

V českém překladu právě vychází román DJ bestsellerového nizozemského autora Kluuna.

Odlehčené povídání o vlámských a nizozemských podobnostech a odlišnostech na palubě Avoid Floating Gallery v Praze, 15. července 2021 od 19.30. 

Ptačí domek

Právě vychází již druhá kniha nizozemské spisovatelky Evy Meijerové v českém překladu. Ptačí domek představuje zdařilou románovou biografii osobité a svéhlavé amatérské bioložky, která nikdy nedosáhla uznání, které jí patřilo.

Právě vychází český překlad vlámského románu a světového bestselleru Válka a terpentýn od Stefana Hertmanse. Román o první světové válce z perspektivy řadového vlámského vojáka již byl přeložen do 26 jazyků a nyní konečně i do češtiny.

Úvod » Články » Novinky » Geert Mak v Praze

Geert Mak v Praze

16.10.2012
Geert Mak v Praze

Geert Mak se věnuje především historickým tématům, která čtivou populárně naučnou formou přibližuje čtenářům.

V českém překladu se poprvé objevil knihou Malé dějiny Amsterdamu (přeložila Veronika Havlíková) už v roce 1999, nyní přichází s knihou V Evropě - cesta po xx. století (v překladu Petry Schürové), která jistě přispěje k rozjitřené debatě o stavu a budoucnosti společné cesty tohoto kontinentu. Kniha se stala v Holandsku obrovským bestsellerem a dočkala se již 20 vydání a filmového zpracování v sérii dokumentů.

Geerta Maka bude v Krásných ztrátách (Náprskova 10, Praha 1) 24. října od 19. hodin zpovídat historička a nederlandistka Iveta Coufalová, dvoujazyčný večer tlumočí Jana Pellarová.

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací