Novinky

V češtině právě vyšel překlad nizozemského bestselleru Aleksandra, který napsala Lisa Weeda a do češtiny jej převedla naše Blanka Juranová.

Dopis pro krále

V nakladatelství Albatros právě vychází revidovaný překlad dobrodružné knížky Dopis pro krále autorky Tonke Dragtové v překladu Jany Pellarové-Irmannové!

Přihlášky na certifikát

Portál k přihlašování na letošní zkoušku CNaVT (proběhne v době od 1. do 15.5.) je otevřen, a to na webu cnavt.org v rubrice „inschrijven“. Externí kandidáti platí 50,- euro, kvůli platbě nebo pro info se obracejte na naši kancelář.

Museum moderního realismu MORE v nizozemském Gorsselu otevřelo 6. února jedinečnou výstavu meziválečného realistického výtvarného uzmění v Českoslovernsku. Bylo nám ctí překládat rozsáhlý katalog této výstavy. Výstava je otevřena do 8. května a rozhodně stojí za vidění.

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Úvod » Články » Novinky » Dvojjazyčná procházka po Bílé hoře

Dvojjazyčná procházka po Bílé hoře

26.09.2012

Rádi bychom Vás pozvali na procházku na Bílou Horu (bitva na Bílé Hoře roku 1620), kterou organizujeme společně s nově založeným sdružením De Lantaarn.

Výlet se koná v sobotu 6. října 2012.

Program:

13.30 hod Sraz na tramvajové zastávce Bílá Hora (konečná stanice linky 22)

Procházka směřuje k památníku na bitevním poli. Průvodce Piet Schepens nám nastíní průběh bitvy, poví nám, co jí předcházelo, jaké byly její důsledky a jaké mýty v souvislosti s touto bitvou vznikly v době 19, století, tedy v době Českého národního obrození.

 

15.00 hod Navštívíme poutní místo, kostel Panny Marie Vítězné.

 

Procházku zakončíme opět na konečné stanici tramvajové linky 22.

 

Poplatek: 200 Kč,- (platba na místě).

Pro české účastníky bude zajištěno tlumočení z nizozemštiny.

 

 

Zájemci nechť se prosím hlásí na adrese ne-be@ne-be.cz , a to před 1. říjnem 20

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací