Novinky

V češtině právě vyšel překlad nizozemského bestselleru Aleksandra, který napsala Lisa Weeda a do češtiny jej převedla naše Blanka Juranová.

Dopis pro krále

V nakladatelství Albatros právě vychází revidovaný překlad dobrodružné knížky Dopis pro krále autorky Tonke Dragtové v překladu Jany Pellarové-Irmannové!

Přihlášky na certifikát

Portál k přihlašování na letošní zkoušku CNaVT (proběhne v době od 1. do 15.5.) je otevřen, a to na webu cnavt.org v rubrice „inschrijven“. Externí kandidáti platí 50,- euro, kvůli platbě nebo pro info se obracejte na naši kancelář.

Museum moderního realismu MORE v nizozemském Gorsselu otevřelo 6. února jedinečnou výstavu meziválečného realistického výtvarného uzmění v Českoslovernsku. Bylo nám ctí překládat rozsáhlý katalog této výstavy. Výstava je otevřena do 8. května a rozhodně stojí za vidění.

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Úvod » Články » Novinky » Den poezie

Den poezie

01.11.2016
Den poezie

Thomas Möhlmann se narodil v Nizozemí v roce 1975 a studoval Moderní nizozemskou literaturu na Univerzitě v Amsterodamu. Doposud publikoval šest básnických knih, které vyšly v nizozemštině. Učí Kreativní psaní na ArtEZ Akademii umění v Arnhemu, připravil a editoval dvanáct básnických antologií a to v Nizozemí, Makedonii, Argentině, Kolumbii a Velké Británii. Je zaměstnancem Dutch Foundation for Literature a editorem mezinárodních webových stránek zaměřujících se na poezii Lyrikline, Berlín, webových stránek Poetry International Web, Rotterdam, a nizozemského básnického časopisu Awater.
Jeho první básnická kniha De vloeibare jongen (Tekutý chlapecv) byla na seznamu Ceny C. Buddingha pro novou poezii psanou v nizozemštině, 2006, a byla oceněna prestižní Cenou Lucy B. a C.W. van der Hoogt , v roce 2007. Poslední básnickou sbírkou je zatím kniha Waar we wonen (Kde bydlíme), vyšla v roce 2013.

 

17. listoadu na Avoid Floating Gallery, Rašínovo nábřeží, Praha

Na čtvrtek 17. listopadu plánujeme již třetí ročník minifestivalu Na svobodných vlnách na lodi Avoid Floating Gallery, který se stal již nezbytnou součástí programu festivalu Den poezie a který navazuje na letní festival Na vlnách MKP. Letos na něm vystoupí nizozemský básník Thomas Möhlmann, polský básník Francyzsek Nastulczyk, čeští autoři, byli bychom rádi, kdyby zde četla i slovinská básnířka Barbara Korun.

 

​18. listopadu vknihkupectví Ostrov, Ostrovní 17, Praha

Na tomto večeru, který nese stejný název jako celý letošní ročník festivalu budou číst tři nositelé ceny Magnesia Litera za poezii v posledních letech a to Radek Fridrich, autor mnoha básnických knih, který toto ocenění dostal v roce 2012 za knihu krooa krooa, Olga Stehlíková, která toto ocenění získala v roce 2014 za básnickou knihu Týdny a třetím českým autorem tohoto večera bude letošní držitel ceny Magnesia litera za poezii Ladislav Zedník, který ji obdržel za knihu Město jeden kámen. Zahraničními autory tohoto večera budou přední bulharská básnířka Lidia Galabeva, významný nizozemský básník Thomas Möhlmann a přední slovinská básnířka Barbara Korun.

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací