Novinky

V češtině vychází druhý román nizozemského spisovatele Jaapa Robbena Letní srst. Román vysoce oceňovaný jak doma v Nizozemsku, tak v zahraničí, přináší v typicky minimalistickém stylu napínavý čtenářský zážitek.

Úspěšné složení zkoušky na cerfifikát z nizozemštiny

Srdečně blahopřejeme všem uchazečům o certifikát nizozemštiny. Přes vysokou obtížnost zkoušek letos opět obstála naprostá většina našich uchazečů. 

Gefeliciteerd!!!

Proficiat!!!

Kluun v češtině

V českém překladu právě vychází román DJ bestsellerového nizozemského autora Kluuna.

Odlehčené povídání o vlámských a nizozemských podobnostech a odlišnostech na palubě Avoid Floating Gallery v Praze, 15. července 2021 od 19.30. 

Ptačí domek

Právě vychází již druhá kniha nizozemské spisovatelky Evy Meijerové v českém překladu. Ptačí domek představuje zdařilou románovou biografii osobité a svéhlavé amatérské bioložky, která nikdy nedosáhla uznání, které jí patřilo.

Právě vychází český překlad vlámského románu a světového bestselleru Válka a terpentýn od Stefana Hertmanse. Román o první světové válce z perspektivy řadového vlámského vojáka již byl přeložen do 26 jazyků a nyní konečně i do češtiny.

Úvod » Články » Novinky » Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze

Abdelkader Benali v Praze

11.05.2011
Nizozemský spisovatel Abdelkader Benali v Praze
Abdelkader Benali |13. 05. 2011, 20:00 | Divadlo Kampa, Nosticova 2A, Praha 1
Arabská literární kavárna
Hosté letošního knižního veletrhu a literárního festivalu čtou ze svého díla a glosují nedávné převratné změny v arabském světě. Účinkují: Radžá ´Álim (Saúdská arábie), Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Mansúra ´Izz-ad-Dín, a Hassúna al-Musbáhí (Tunisko). Uvádí: Alexandra Büchler. Tlumočeno: angličtina, arabšina, čeština

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 10:30 - 11:50 | VELKÝ SÁL, Střední hala
Arabské revoluce
Politická debata na téma aktuálního dění v arabském světě. Diskutují Abdelkader Benali (Nizozemsko / Maroko), Chálid al-Biltagí (Egypt), Mansúra ´Izz-ad-Dín (Egypt), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Magdí Aš-Šáfi´í (Egypt), Eduard Gombár (ČR - FFUK). Moderuje: Vladimír Kroc. Tlumočeno: čeština, arabština, angličtina

Abdelkader Benali |14. 05. 2011, 13:00 - 13:50 | LITERÁRNÍ SÁL, Pravé křídlo
Arabská literární diaspora a exil - debata
Arabská společnost a literatura pohledem autorů žijících v arabském světě i za jeho hranicemi. Účinkují Abdelakder Benali (Nizozemsko / Maroko), Hasan Balásim (Finsko / Irák), Tahar Ben Jelloun (Francie / Maroko), Hassúna al-Musbáhí (Tunisko), Fátima Šaraf ad-Dín (Libanon). Moderuje František Ondráš (Ústav Blízkého východu FF UK). Tlumočeno: čeština, arabština, francouzština, angličtina

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací