Novinky

Certifikáty CNaVT

Blíží se termín podání přihlášek pro zájemce o zkoušku na

Certificaat Nederlands als Vreemde Taal.

Přihlášky se letos podávají online přímo na stránkách http://cnavt.org/inschrijven. Termín podání přihlášek je letos od 28. února do 28. března 2019.

Přihlásit se můžete ke zkoušce v rámci následujících profilů:

► Maatschappelijk Informeel (INFO)  - úroveň  A2

► Maatschappelijk Formeel (FORM)  - úroveň B1

► Zakelijk Professioneel (PROF)  - úroveň B2

► Educatief Startbekwaam (STRT)  - úroveň B2

► Educatief Professioneel (EDUP)  - úroveň C1

Nizozemský autor Roman Helinski přijíždí do Prahy prezentovat svůj zatím poslední román Továrna na vafle v českém překladu. Setkání s autorem a jeho překladatelkou Blankou Juranovou se uskuteční 24. října 2018 od 18.00 hod. v kavárně WAF-WAF v Praze 2, Bělehradská 67.

Továrna na vafle, román nizozemského spisovatele Romana Helinského, právě vzchází v českém překladu naší kolegyně Blanky Juranové. Ostatně čeština je prvním jazykem, do něhož je tato kniha přeložená!

Letos je to vlůbec poprvé, co jsme zaznamenali stoprocentní úspěšnost na zkouškách Certificaat Nederlands als Vreemde Taal. To znamená, že všichni kandidáti, kteří skládali zkoušku u nás, certifikát získali a mají teď mezinárodně uznávaný doklad o své znalosti nizozemštiny.

Do Prahy přijíždí jedna ze špiček současné vlámské literatury, spisovatel Jeroen Olyslaegers. Vystoupí společně s přední českou autorkou Kateřinou Tučkovou v diskusi ve vzducholodi Gulliver cerntra současného umění DOX v Praze 23. května v 19.00 hod.

Otevíráme letní intenzivní kurzy nizozemštiny (holandštiny / vlámštiny). Kurzy probíhají v týdenních cyklech (20 vyučovacích hodin týdně) v dopoledních blocích. Cykly na sebe navazují, je možné pokračovat od začátečníků až do mírně pokročilých. Holandsky / vlámsky snadno a rychle přes léto.

Úvod » Články » Novinky » Mustafa Stitou na festivalu poezie

Mustafa Stitou na festivalu poezie

05.11.2017
Mustafa Stitou na festivalu poezie

Pozvánka na setkání a autorská čtení nizozemského básníka Mustafy Stitou v Praze a Brně v rámci 19. ročníku mezinárodního básnického festivalu Den poezie

 

Srdečně Vás zveme na setkání a autorská čtení významného nizozemského básníka Mustafy Stitou, který bude pobývat a číst v Praze a Brně na pozvání Společnosti poezie, hlavního organizátora mezinárodního básnického festivalu Den poezie za finanční podpory Nizozemského literárního fondu a Ambasády Nizozemského království ve dnech 15.- 19.listopadu tohoto roku, a setkat se s ním můžete na těchto akcích:

15. listopadu od 18 hodin v Domě čtení Městské knihovny v Praze, Ruská 192, Praha 10- Vršovice, kde bude číst společně s islandskou básnířkou Gerdur Kristný za účasti překladatelek Veroniky Ter Harmsel Havlíkové a Marty Bartoškové

http://www.denpoezie.cz/events/setkani-s-islandskou-basnirkou-gerdur-kristny-a-nizozemskym-basnikem-mustafou-stitou/

Plakát na toto čtení v příloze.   

 

16. listopadu, od 19 hodin, opět s islandskou básnířkou Gerdur Kristný, v Brně, v klubu Skleněná Louka, Kounicova 23, v rámci večeru literární revue Weles a její rubriky Překladatelská huť

Překladatelská huť neodmyslitelně patří k literární revue Weles, kdy je v každém čísle představen jeden zahraniční autor, jehož texty vyjdou v původním znění a českém překladu s medailonem autora. Takto byl v čísle 64 představen nizozemský básník marockého původu Mustafa Stitou v překladu Veroniky Ter Harmsel Havlíkové a takto se budou publikovat v některém z dalších čísel texty islandské básnířky Gerdur Kristný v překladu Marty Bartoškové. Na večeru zazní texty jak v originálu, tak v českých překladech. Večer uvádí redaktor Překladatelské huti Josef Straka a šéfredaktor literární revue Weles Miroslav Chocholatý.

https://www.facebook.com/events/1551511008249071/

17. listopadu od 18:30, večer začne v 19 hodin, loď Avoid Floating Gallery, náplavka pod Výtoní a železničním mostem, Praha 2, v rámci každoroční akce Na svobodných vlnách, na které minulý rok četl i Thomas Moehlmann. Čtení sedmi zahraničních autorů, Mustafy Stitou, Gerdur Kristný, polského básníka Bartosze Radomského, moldavských autorů Nicolae Spataru a Grigora Chipera, rumunského básníka Adriana Suciu a irsko/anglické básnířky, která žije již mnoho let v Praze Jane Kirwan.  

https://www.facebook.com/events/985155318292036

 

18. listopadu v rámci večeru o jazykových menšinách a komunitách, Slovenský Dům, Soukenická 3, Praha 1

18:00 Čtení menšinových, exilových a jiných autorů, kteří píší jiným jazykem než tím, který je oficiální v zemích nebo regionech, kde žijí. Debata o jejich osudech. Za účasti Mustafy Stitou, Gerdur Kristný, Jakuba Štědroně, Mircey Dana Duty, Ivety Kokyové,  Marwana Alsolaimana. Moderátor: David Vaughan

19:30 Koncert: Darrell Jónsson & band

Koncert a vypravění za účasti islandského básníka a scénaristy Asgeira H. Ingolfsona, slovenského flétnisty Mateje Kratochvila a islandského hudebníka, vypravěče a experimentálního filmaře Darrella Jónssona.

19. listopadu od 19 hodin v Literární kavárně Řetězová, Řetězová 10, Praha 1

Mezinárodní večer v Řetězové

Na tomto večeru vystoupí nizozemský básník marockého původu, držitel prestižního ocenění VSB Poezieprijs, Mustafa Stitou, básnířka a performerka Jana Orlová – ocenění festivalu Next Wave 2017, básník a editor Jakub Řehák – Magnesia Litera za poezii 2013 a básník a redaktor Milan Ohnisko – Magnesia Litera za poezii 2017.

 

Medailon a fotografie nizozemského básníka Mustafy Stitou, které jsou uveřejněny na stránkách festivalu Den poezie, www.denpoezie.cz

http://www.denpoezie.cz/stitou-mustafa-stitou/

 

 

 

 

 

 

Karlova 18, Praha 1 - Staré Město, +420 222 220 777, Mobil: +420 603 553 789 nebo +420 603 782 819
info@ntcntc.cz, www.ntcntc.cz

Realizace a SEO CCN PLUS s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací